Пані та панове!

З огляду на європейську орієнтованість  України основоположні документи діяльності суспільства поступово наближаються до європейських стандартів. Не оминула ця тенденція і галузь охорони праці. Тому у цьому році відзначаємо не «Міжнародний день охорони праці», а «Міжнародний день безпеки та здоров’я на роботі», гаслом якого у цьому році є: «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИСТЕМИ БЗР».

 З того часу, як на початку 2020 року пандемія COVID-19 перетворилася на кризу світового масштабу, вона спричинила глибокий вплив на всі сфери життя. Пандемія торкнулася майже кожного аспекту світу праці – від ризику передачі вірусу на робочих місцях до ризиків щодо безпеки та здоров’я на роботі (БЗР), що виникли внаслідок ужиття заходів з ослаблення поширення вірусу. Зміщення в бік нових форм організації праці, зокрема масштабний перехід на дистанційну роботу, наприклад, створило багато можливостей для працівників, але викликало потенційні ризики щодо БЗР, зокрема психосоціальні ризики та ризики насильства.

У 2021 році Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі присвячений залученню потенціалу елементів системи БЗР, визначених у Конвенції 2006 року про основи, що сприяють безпеці та здоров’ю на роботі (№ 187). У доповіді до Всесвітнього дня висвітлено питання про те, як нинішня криза демонструє важливість зміцнення систем БЗР, включно зі службами безпеки та охорони здоров՚я на роботі, як на національному рівні, так і на рівні підприємств та закладів.

Конвенція 2006 року про основи, що сприяють безпеці та здоров’ю на роботі (№ 187) доступна до завантаження за посиланням внизу статті.

Джерело: www.ilo.org

Від БМЛ №15

Залишити відповідь