Цей день був заснований у 1954 році та відзначається 20 листопада кожного року, маючи на меті сприяння міжнародному згуртуванню щодо покращення добробуту малюків та підлітків.
20 листопада – важлива дата, оскільки  в 1959 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Декларацію прав дитини. Також 20 листопада в 1989 році  Генеральна Асамблея ООН прийняла Конвенцію про права дитини. Починаючи з 1990 року одночасно з Всесвітнім днем дітей також відзначають річницю дня прийняття Генеральною Асамблеєю ООН як Декларації, так і Конвенції про права дітей. Це свято було створено, щоб ніхто з нас не забував, як важливо піклуватися про “маленьку людину” поруч. По всій Землі десятиліттями успішно працюють фонди допомоги хворим дітям і сиротам.