Бердичів-невелике місто. БМЛ №15 знаходиться в його центрі. І тому, звичайно, щодня, а особливо у вихідні, часто зустрічаємося з учнями, випускниками навчального закладу, їхніми батьками. І, цікавлячись подальшою долею вихованців , бачимо, що сьогодні, у такий складний для всіх нас час,  багато наших учнів  стоять на Захисті України, її суверенітету та територіальної цілісності. Це заслуга і родини, і навчального закладу, де вони навчалися. Адже вся система національно-патріотичного виховання у БМЛ №15- це   загальноліцейські заходи: зустрічі із військовими, свята до Дня Незалежності, Дня ЗСУ, Дня українського козацтва, участь ліцеїстів у Всеукраїнських, обласних, міських конкурсах та дитячо-юнацькій військово –патріотичній грі  «Сокіл» («Джура»), зустрічі із представниками військових навчальних закладів, екскурсії у військову частину  і виховні години у класах, диспути, конференції  і, звичайно, безпосереднє спілкування із учнями направлені на виховання патріотизму, любові до України.
Гарною традицією стала волонтерська діяльність вихованців разом із батьками, допомога ЗСУ . З гордістю відзначаємо не лише внесок сьогоднішніх ліцеїстів, а й випускників ліцею. Знана у Бердичеві родина Маркарянів, талановиті діти яких навчалися в ліцеї (Роза  та Роман Маркаряни), дізнавшись про вітання воїнам ЗСУ до Дня українського козацтва і захисників та захисниць України, виявили бажання приєднатися та особисто привітати наших випускників-воїнів зі святом. Батьки: Маркарян Зураб Шакроєвич , Наіра Ішханівна та їхній син Роман- (трьохразовий Чемпіон України, майстер спорту України, професійний боксер, багаторазовий переможець світових турнірів із боксу) привезли до ліцею гостинці для воїнів. Так співпало, що один із наших випускників приїхав на декілька днів додому. Він із великим задоволенням  забрав такі потрібні там , на війні, речі та продукти. Воїн та його побратими дякують сім’ї Маркарянів за увагу і подарунки. Хочеться завершити цю розповідь подякою воїнам-героям та тим, хто їх підтримує . Пригадуються такі поетичні рядки:
Ти не смій не вернутись назад
Ради тих, що там вдома чекають,
Що у небо за тебе взивають,
Ти живим повертайся, солдат!
Ми любим, віримо, чекаємо! Всі разом -до Перемоги! Все буде Україна!