Як відзначають експерти ООН та ВООЗ, миття рук рятує тисячі дитячих життів щодня. «Брудні руки» є однією з головних причин високої дитячої смертності в Азії та Африці. Через немиті руки в організм людини потрапляють збудники холери, вірусної пневмонії, гепатиту, грипу та гострих респіраторних захворювань.

Чистота рук: 7 цікавих фактів

1.     На руках живе найбільше бактерій.  Більшість бактерій на людському тілі зосереджено на волоссі та руках. При цьому на руках ховається в середньому 840 тисяч різних мікроорганізмів. Більшість їх існує під нігтями, на бічних частинах долонь і складках шкіри.
2.     Найбрудніші речі – гроші, телефони та дверні ручки. На думку фахівців з гігієни, найбільше бактерій накопичується на грошових купюрах і монетах. І це не дивно — адже вони знаходяться в постійному обігу, і за день можуть змінити кілька господарів. Незважаючи на це, після контакту з грошима руки миють лише 27% дорослих. Дверні ручки є другим улюбленим місцем мікробів — тільки уявіть собі, скільки людей за день може взятися за ручку, щоб відчинити або зачинити двері!
3.     На чистій шкірі рук мікроби гинуть буквально протягом 10 хвилин. А якщо руки брудні —  мікроби виживають у 95% випадків. До того ж, можуть активно розмножуватися!
4.     При першому намилюванні змиваються мікроби зі шкіри. При другому  руки залишають мікроби з пір, що відкрилися. На пористих поверхнях бактерії можуть жити до 48 годин.
5.     Руки звичайного офісного працівника у повсякденному житті стикаються із 10 мільйонами різних бактерій.
6.     Рекомендується мити руки щонайменше 20 секунд. Краще мити руки теплою водою. Гаряча вода  не підвищує ефективність гігієни рук.   Навпаки —  робить їм тільки гірше, адже ніжна шкіра висихає та запалюється. Тому фахівці рекомендують мити руки теплою водою.
7.     Часте миття рук вбиває корисні мікроорганізми. На руках живуть не лише хвороботворні, а й цілком миролюбні бактерії, які захищають наш організм. На жаль, занадто часто миття рук призводить до їх загибелі. До того ж, через контакт з миючими засобами на шкірі можуть утворитися тріщини, які стають свого роду «вхідними воротами» для інфекцій. Однак це не означає, що варто мити руки всього кілька разів на добу – їх необхідно мити в міру забруднення.

Мити руки з милом слід обов’язково:

  • після повернення з вулиці додому;
  • до, під час і після приготування їжі;
  • перед трапезою;
  • до і після догляду за хворим;
  • після кашляння, чхання, сякання;
  • до і після відвідування туалету;
  • після зміни підгузків або прибирання за дитиною, яка скористалася туалетом;
  • після винесення сміття;
  • після того, як ви торкалися тварин, їхнього корму чи прибирали за тваринами.

Регулярне миття рук допомагає захистити  організм від  ряду  захворювань та інфекцій.

Мийте руки —  і бережіть здоров’я !

Інформацію надано відділом комунікації, організаційної та  інформаційно-роз’яснювальної роботи  ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб  МОЗ України»

Від БМЛ №15

Залишити відповідь