Пані та панове!

Безпека Ваших дітей під час перебування у ліцеї знаходиться під контролем вчителів. Проте вони не можуть контролювати поведінку дітей під час прямування до ліцею та їх повернення додому після уроків.

Основними причинами травмування дітей на дорозі є:

• дорослі не є взірцем дотримання правил дорожнього руху, а діти копіюють їхню поведінку;
  • дуже часто дорослі розповідають дітям, що дотримуватись правил дорожнього руху і отримувати штрафи за їх порушення мають лише водії транспортних засобів;
  • батьки не продумують безпечний маршрут своїх дітей та не вимагають від дітей його дотримання;
  • діти погано вміють орієнтуватись на вулиці, спостерігати за тим, що робиться навколо, оцінювати і передбачати небезпеку;
  • діти раптово вибігають на проїжджу частину вулиці, як наслідок – водії не встигають загальмувати;
  • діти переходять дорогу навкіс;
  • діти не навчені правильно реагувати на сигнали світлофора та дорожні знаки;
  • переходять дорогу поза пішохідних переходів;
  • переходять дорогу з-за перешкоди, поблизу закритих поворотів, де водії не можуть їх бачити;
  • діти гуляють на проїжджій частині, або по бордюрам.

Слід зауважити, що не завжди можна передбачити дорожньо-транспортну пригоду внаслідок несправності транспортного засобу, або неадекватної поведінки за кермом його водія через сп’яніння, тощо. Потрібно вчити дітей тримати безпечну дистанцію від транспортних засобів.

Потрібно пояснити дитині, що вона також є учасником дорожнього руху і повинна дотримуватись правил на дорозі. До речі штраф за перехід дороги в недозволеному місці або раптовий вихід на проїжджу частину перед автівкою передбачає штраф у розмірі 51 гривні. Якщо повторно це відбувається протягом року, то штраф становитиме до 170 гривень.

Місячник безпеки дорожнього руху призначений у тому числі для усунення цих «прогалин» у знаннях учнів. Долучайтеся до цієї роботи!

З повагою,
Адміністрація БМЛ №15