28 квітня — ДЕНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ

Поділіться новиною з друзями у соц. мережах:

Пані та панове!

Усі ми пам’ятаємо дуже відоме гасло «Від техніки безпеки до безпечної техніки». На жаль такого рівня розвитку техніки наше суспільство ще не досягло. За оцінками Міжнародної організації праці (МОП), щорічно відбувається понад 270 мільйонів нещасних випадків на виробництві, які ведуть до відсутності на робочому місці протягом більше 3 днів, і від близько 160 мільйонів випадків хвороб без смертельного результату. Кожен день в світі вмирають в результаті нещасних випадків і захворюваності на виробництві близько 5000 осіб, в рік — від 2 до 2,3 мільйона осіб.

Єдиним способом зменшення такої сумної статистики є проведення заходів щодо охорони праці.

У відповідності до Закону України Про охорону праці (Постанова ВР № 2695-XII від 14.10.92) «Охорона праці» — це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров’я і працездатності людини у процесі трудової діяльності.

Більш конкретно організація охорони праці в закладах освіти надається  у Положенні про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти, яке затверджено Наказом Міністерства освіти і науки України від 26.12.2017  № 1669.

Це Положення визначає єдину систему організації роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу, а також обов’язки керівників та посадових осіб щодо забезпечення безпечних та нешкідливих умов навчання, утримання і праці, запобігання травматизму.

З огляду на актуальність заходів з охорони праці Міжнародна організація праці оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці. Вперше він відзначався у 2003 році.

Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, уперше проведеного американськими та канадськими трудящими в 1989 році в пам’ять про працівників, які загинули та отримали травму на виробництві. Адже цінність результатів будь-якої трудової діяльності не може бути вище цінності здоров’я та життя працівника.

У цей день більш ніж в ста країнах світу проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці.

В Україні цей День отримав назву «День охорони праці» і відзначається згідно до Указу Президента України № 685/2006 від 18 серпня 2006 року щорічно 28 квітня.

Щороку тема Всесвітнього дня охорони праці змінюється. Наприклад, тема Всесвітнього дня охорони праці у 2020 році повинна була бути присвячена проблемі насильства і домагань на робочому місці, що є серйозною та постійною загрозою здоров’ю та безпеці працівників, а також продуктивності і репутації організації. Але життя завжди вносить свої корективи, тому у 2020 році Україна і світ відзначатимуть День охорони праці під девізом «Зупинимо пандемію: безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати життя».

У січні 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосила про спалах нової коронавірусної хвороби в провінції Хубей, Китай. Всесвітньою організацією охорони здоров’я оголошено надзвичайний стан в галузі охорони здоров’я міжнародного рівня оскільки захворювання має високий ризик поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) в інші країни світу.

ВООЗ та органи охорони здоров’я в усьому світі вживають заходів щодо стримування спалаху COVID-19.

Усі митакож повинні приєднатись до профілактичних заходів, для того щоб зупинити поширення цієї хвороби.

Як поширюється COVID-19?

Коли хвора людина чи носій захворювання з COVID-19 кашляє або видихає, виділяються краплі зараженої рідини. Більшість із них потрапляють у навколишнє середовище, поверхні та предмети – наприклад, письмовий стіл, телефони.

Люди можуть інфікуватись COVID-19:

– торкаючись забруднених поверхонь чи предметів, а потім торкаючись  очей, носа чи рота;

– через повітряно-крапельний шлях від хворого на COVID-19, стоячи на відстані одного метра від інфікованої особи (іншими словами, COVID-19 поширюється аналогічно грипу).

Більшість осіб, які інфіковані COVID-19 відчувають легкі симптоми хвороби та з часом одужують. Однак перебіг хвороби може бути більш складним та супроводжуватись ускладненнями такими як пневмонія. Такі хворі потребують термінової госпіталізації.

Ризик ускладнень захворювання зростає з віком, а саме:

– люди старші 40 років є більш вразливими, ніж люди до 40 років;

– люди з ослабленою імунною системою та люди з такими захворювання, як діабет, захворювання серця та легенів тощо.

Простий спосіб запобігти поширенню COVID-19 це дотримання заходів, що визначені карантином та рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України, організація роботи та навчання відповідно до розпоряджень Міністерства освіти і науки України, Наказу директора БМЛ № 15.

Своєчасно запроваджені профілактичні заходи можуть зупинити або сповільнити розповсюдження COVID-19.

Поверхні (наприклад, столи та усі робочі поверхні, телефони, клавіатури, тощо) потрібно регулярно протирати дезінфікуючим засобом.

Застосовуйте диспенсери із дезінфікуючими засобами. Подбайте, щоб ці диспенсери регулярно заправлялися.

Регулярно і ретельно мийте руки з милом, оскільки миття рук вбиває вірус на ваших руках і запобігає поширенню COVID – 19.

Регулярно провітрюйте приміщення.

Застосовуйте маски для обличчя, інші тканинні засоби індивідуального захисту в місцях, де є скупчення людей.

Тримайтеся не менше одного метра від людей, які кашляють або чхають.

Переконайтесь, що Ваші рідні знають, що робити та до кого звертатися, якщо їм погано за вашої відсутності вдома.

Пам’ятайте: прості запобіжні заходи можуть мати велике значення.

Бережіть себе та своїх рідних!

З повагою,

Адміністрація БМЛ №15

Використано матеріали сайту Державної служби України з питань праці

Поділіться новиною з друзями у соц. мережах: