Математична школа “Математичний Олімп”

День перший – понеділок, 17.02.2020

Починаємо заняття математичної школи, яку ми назвали “Математичний Олімп”. Чому? Кожні три роки 15-річні учні всього світу беруть участь у тестування під назвою PISA – скорочення від назви Programme for International Student Assessment («Програма міжнародного оцінювання учнів»), метою якого є оцінювання освітніх систем, що готують їх до самостійного життя після закінчення обов’язкової базової освіти. Тестування проводиться в більш ніж 70 країнах та економіках світу. За результатами 2018 року 36% українських підлітків не досягли базового рівня математичної компетентності. Тому нашим завданням є піднятися на так званий «Математичний Олімп». Зрозуміло, що для цього потрібно прикласти зусиль, щоб навчитися застосовувати математику в реальному житті. На заняттях розглядатимуться базові питання шкільного курсу математики, завдання Міжнародного конкурсу «Кенгуру», матеріали міжнародного порівняльного дослідження PISA для оцінювання математичної грамотності, завдання ДПА і ЗНО з математики. Також використовуватимо матеріали закордонного досвіду тестування для вступу у вищі навчальні заклади Німеччини та Польщі.

Відкриття математичної школи відбувалося в актовій залі ліцею. Присутні –  учні 5-11 класів, вчителі кафедри фізико-математичних дисциплін. Перші заняття  з теми “Розв’язування завдань Міжнародного математичного конкурсу “Кенгуру”

День другий – вівторок, 18.02.2020

Зацікавленість школою зростає. Школярі 5-6 класів працювали  з діями над натуральними числами, рівняннями із використанням освітніх платформ Miksikenet.ua i Matific.com; 7-10 класів – розглядали базові питання шкільного курсу математики, 11 класу – розв’язували тести з Німеччини.

День третій – середа, 19.02.2020

У математичній школі – завдання міжнародного порівняльного дослідження PISA. Тренуємося у застосуванні знань з математики у задачах із реального життя.

День четвертий – четвер, 20.02.2020

Розв’язуємо компетентнісні задачі, тобто ті, які ми розв’язуємо щодня, не помічаючи цього. Математика є дуже хорошим і надійним помічником при плануванні сімейного бюджету,  розрахунках під час ремонту, вирішенні завдань економіки, сільського господарства. Важко знайти ту галузь нашого життя, де б не доводилося групувати предмети в потрібному порядку, перераховувати, знаходити їх розміри, форму, визначати взаємне положення.

День п’ятий – п’ятниця, 21.02.2020

Заключний день першого тижня математичної школи. Учні 5-9 класів розвязують цікаві логічні задачі; 10 класу – працюють над матуральними тестами, що проводять для випускників ліцеїв і технікумів Польщі;  11 класу – розв’язують завдання з параметром.

Тиждень навчання пройшов швидко. Сподіваємося, що у 81 відвідувача школи залишилися приємні враження і бажання відвідати її заняття наступного разу. Дякуємо  за підтримку та співпрацю. Чекаємо юних математиків у нашій школі.