[ ЗМІ про ярмарок ] Веселий, різнобарвний та смачний осінній ярмарок у Бердичівському міському ліцеї № 15

Автор: Вікторія Кучерява

Видання: «Бердичівський погляд»

Оригінал: Веселий, різнобарвний та смачний осінній ярмарок у Бердичівському міському ліцеї № 15

Бердичів здавна славиться ярмарками, у далеких роках на них з’їжджалися купці з різних країн. Навряд чи знайдуться ті, котрі не чули цього слова. Ну а в міському ліцеї № 15 ярмарки влаштовують щороку. Осіннє свято спілкування, веселощів та гарного настрою зібрало у перший день листопада кулінарної справи майстрів та любителів поласувати смаколиками – дітлахів, їх батьків і наставників-педагогів.

Перший поверх БМЛ № 15 наповнила особлива музика – дзвінке дитяче багатоголосся – нестримно радісне і сонячно-світле. У коридорі – не проштовхнутися. Юні продавці та продавчині  зазивали ліцеїстів і дорослих до столиків із солодощами, рекламували та пропонували смачний товар: апетитні торти і тістечка, оригінальні кейки та коржики, хрусткі печиво і попкорн, різноманітні вафлі та пироги, дивовижні рогалики і горішки та багато інших ласощів. Ну а покупцям непросто було визначитися у цьому привабливо-спокусливому розмаїтті – очі розбігалися відсмакоти! Випікали, смажили і прикрашали це чарівництво всі охочі: від школяриків із початкових класів – до випускників, звичайно ж – під керівництвом непосидючих батьків. Чотирикласниця Злата Подолянець разом із бабусею Оленою Анатоліївною Михед приготували желейну сметану-райдугу та бісквітні тістечка «Пеньок» – неймовірної краси витвори і, мабуть, смачні, адже їх швидко розібрали гурмани! Кому ж нікуди було класти солодощі – могли придбати яскраві екосумки. А 3-Б клас розкинув справжню скатертину-самобранку у творчій локації, де красувалися величезна лялька-мотанка, блискучий самовар та солодощі до чаю: кекси, тортики, слойки – всього не перелічити! А на десерт – фруктові деревця та овочеві дива. «І мої вихованці, і їх батьки – активні та креативні, – з гордістю розповіла класний керівник Валентина Іванова. – Мами приготували такі кулінарні страви, що пальчики оближеш! Збираю їх рецепти»«Все випікали власними руками, нічого не купували, і пісочне печиво «Каштан», і заварнушки, і пиріжки, – пояснила Наталія Юрчишина, мама Дениса. – Є різні десерти – «Райдуга», «Бите скло» та з маскарпоне».

За традицією директор ліцею Ванда Івасюк роздавала ароматний headmaster’s compote: «Підходьте, смакуйте узвар – безкоштовний відвар!» Ініціатори дійства – заступник директора з навчально-виховної роботи Тетяна Семенова та вчителі кафедри іноземних мов Ірина ВоронюкІнна ЛосьОлена МакаренкоОлена НіколайчукЛюдмила ПаламарчукТетяна Парасюк і Наталія Рибачук. Осінній ярмарок вирішили присвятити Дню Подяки та Святу осені, повідомила Тетяна Семенова«Поєднали дві гарні події. Діти із задоволенням шукали в Інтернеті інформацію на англійській мові про страви, які готують до ThanksgivingDay. Разом із батьками обговорювали меню осіннього ярмарку і готували смаколики».  Тетяна Парасюк організувала лотерею з питаннями про історію і традиції святкування. Найрозумніші учасники отримали призи – іграшки і солодкі мішечки. «Приємно, що свято готували всі разом – дирекція ліцею, діти, батьки, бабусі, вчителі і класні керівники, – наголосила Олена Макаренко. – Ласощі – на будь-який смак. Особисто я придбала дещо для своєї родини».

Хтось на радощах підспівував, хтось підтанцьовував. Учасники ярмарку не  проходили й повз фотозони, створеної ліцеїстами з 10-Б за проектом класного керівника Лариси Терещук. Чарівна Тарасюк Ліза запрошувала відобразити себе на світлинах у затишному осінньому куточку, де сяяли лампочки, тішили дари природи та композиції з листя. Фотограф Ілона Матвійчук підказувала, де краще встати чи присісти, щоб знімки вийшли чудовими, і радила широко посміхатися. Її подруга Олена Іващенко переконана: «Благодійні ярмарки – хороша справа! Можна проявити свою фантазію та порадувати інших. Усім – цікаво, і настрій – позитивний! А виручені кошти підуть на потреби ліцею». До речі, розповіли організатори дійства, на отриману суму адміністрація планує придбати принтер для навчального закладу.

Осінній ярмарок вирував, смачно пахнув і надихав життєрадісною енергією.  А до Дня Святого Миколая ліцеїсти планують  запросити всіх на Різдвяно-новорічний ярмарок, який відкриє святковий зимовий календар.

Автор Вікторія