Семінар вчителів інформатики

Поділіться новиною з друзями у соц. мережах:

9 жовтня 2019 у Бердичівському міському ліцеї № 15 відбувся міський семінар вчителів інформатики на тему: «Організація освітнього середовища через призму інформатичної компетентності та інформаційної культури».

Кожен зареєстрований учасник семінару отримав персональний «конверт» із мотиваційно-інформаційним вмістом: планом заходу та заохочувальними предметами.

Психолог ліцею Марина Кравченко з учасниками семінару провела Meeting participants, підняла настрій  та налаштувала їх на роботу.

Запрошена гостя, керівник наукової школи “Цифрові освітні технології” (Державний університет “Житомирська політехніка”) Тетяна Вакалюк  представила доповідь на тему: “Використання ІКТ у роботі вчителя інформатики”. Вона розглянула основні тенденції цифрової трансформації галузі освіти.

Вчитель інформатики БМЛ № 15 Світлана Шибецька знайомила учасників семінару з холістичним підходом у навчанні інформатиці. З’ясовували, де використовується мова розмітки ТЕХ. Для цього створювали тести у Classtime з використанням формул, також пов’язували мову ТЕХ з редагуванням статей у Вікіпедії.

Продовжив роботу семінару скайп-зв’язок з Наталією Тимків, адміністраторкою Вікіпедії українською мовою, членкинею Правління Фонду Вікімедіа.  Говорили про освітню програму Вікіпедії, її сестринські проєкти, про 5 золотих правил Вікіпедії, необхідність поповнення вільної енциклопедії, особливо статтями, що стосуються інформатики, і дещо більше.

Вчитель інформатики БМЛ  № 15 Катерина Капралюк виступила з доповіддю на тему: «10 секретів супер-учителя/-ки: інструменти та практичні поради». Ділилася порадами щодо професійної діяльності та запропонувала корисні інструменти (програми, сайти, сервіси, додатки) в роботі сучасного вчителя. Прослухавши виступ, учасники семінару висловлювали власні думки, яким має бути педагог, які людські якості важливі.

І на завершення семінару модератор  Світлана Шибецька застосувала техніку визначення і корекції гнучкості мислення та креативності, після чого організувала Networking з учасниками семінару. З’ясовували принципи нової школи в умовах нового суспільства, важливість вміння знайти компроміс і чому, визначати, які принципи та цінності є найважливішими для спільноти.

Потім усі запрошені відверто дискутували, ділилися враженнями щодо проведеного разом часу.

Дякуємо вчителям міста  Бердичева за активну участь у семінарі. Особлива подяка запрошеним експертам, які долучилися до нашого заходу.

Поділіться новиною з друзями у соц. мережах: