Підготовка до ЗНО 2019

ЗНО – це серйозне психологічне випробування.  Саме тому у ліцеї з учнями 11-х класів було проведено заняття з елементами тренінгу на тему: «Психологічна підготовка до ЗНО».

Під час тренінгу одинадцятикласники пройшли тестування, під час якого було виявлено, наскільки вони знайомі з процедурою проходження зовнішнього незалежного оцінювання та яких помилок можна уникнути. З ліцеїстами було обговорено, яким чином краще готуватися до іспиту. Випускники перевірили на собі способи зняття емоційної напруги, які можуть допомогти у відповідальний момент впоратися з негативними емоціями. Вкінці заняття було проведено цікаву вправу, яка допомагає підняти настрій та закріпити дітям віру у свої сили.

Деякі поради для успішного проходження ЗНО

1. Позбутися хвилювання в перші хвилини тестування допоможе глибоке дихання: зробіть вдих, потім повільний видих, уявляючи при цьому, що вдихаєте цілющий кисень, енергію, а видихаєте хвилювання, невпевненість.
  2. Усміхайтеся, навіть якщо вам не дуже хочеться. Сміх позитивно впливає на імунну систему.
  3. Не забувайте хвалити себе щоразу, коли вам вдається впоратися із хвилюванням.
  4. Живіть активно. По-перше, активні рухи не дають накопичуватися адреналіну, по-друге, відволікають від негативних думок: «Я не здам», «Я не знаю» тощо.
  5. Не одягайте на екзамен червоний одяг. Цей колір підвищує кров’яний тиск, він небезпечний для гіпертоніків. Коли людина сидить у кімнаті, де багато червоних предметів, то вона починає безпричинно дратуватися. А коли людина одягає червоні речі, то навпаки, в неї додається бадьорості й активності. Тобто якщо ви одягнете на екзамен червону річ, то почуватиметеся впевненіше, але в екзаменатора ваш вигляд викликатиме роздратування.
  6. Будьте наполегливі в досягненні мети, докладіть максимум зусиль і у вас обов’язково все вийде! Щасти на ЗНО!