В нашому ліцеї відбувся міський семінар вчителів фізики

13 лютого 2019 року в нашому ліцеї відбувся міський семінар вчителів фізики, на якому педагогами кафедри фізико-математичних дисциплін Петрук К. А. і Макаревич Н. В. презентовано питання компетентнісно орієнтованого підходу у навчально-виховному освітньому процесі як основи формування розвитку конкурентоспроможної особистості. Акценти були розставлені на основних напрямах компетентнісного підходу до навчання та виховання, на здібностях, які повинна мати конкурентоспроможна особистість та сучасний випускник. Вчителі кафедри поставили перед собою завдання готувати наших ліцеїстів до роботи в сучасних компаніях, де ставляться високі конкурентні й технологічні вимоги перед колективом. В кожній дитині дрімає маленький дослідник, винахідник, раціоналізатор, науковець. Саме тому педагоги працюють над створенням умов для самоосвіти і творчої діяльності учнів, для набуття ними необхідних життєвих компетентностей: співпрацюють із батьками, науковцями Житомирських вишів та підприємствами міста; разом із ліцеїстами відвідують щорічний фестиваль «Space Techno Fest» на базі Житомирського державного технологічного університету; залучають їх до участі у творчих конкурсах та турнірах, олімпіадах, науково-практичних конференціях, проектах «Інтегрований спецкурс із 3Dмоделювання для учнів 9-11 класів» та «Майданчик наукових ідей» тощо.

Практична частина семінару фізиків міста відбулась у творчій лабораторії, девізом якої стали слова: «Вчимо для життя… Для життя вчимо». Спочатку в кабінеті фізики та астрономії обговорювали застосування фізики у виробничих процесах, значимість її в різних галузях і сферах нашого життя; експериментували, проводили цікаві досліди, демонструючи фізичні явища та закономірності; описували явища природи з точки зору природничих та суспільних наук, картини із використанням фізичних термінів; фантазували над одиницями вимірювання емоцій радості, інтересу та задоволення. Робота була продовжена в кабінеті інформатики як лабораторії 3Dмоделювання. Тут нас захопили своєю розповіддю про роботу інтегрованого спецкурсу із 3Dмоделювання Шибецька С. М. і Черевко О. М. Присутнім було продемонстровано процес створення моделей і 3D друк у реальному часі, а також запропоновано долучитися до формування матеріальної статичної моделі.

Непомітно пролетів час, залишилися приємні враження та відчуття свята, а нагородою учасникам семінару було смачне печиво у вигляді символів осені, зими та весни, змодельоване батьками наших учнів.