[ЗМІ про наш ліцей] Флешмобом відгомоніло Свято останнього дзвоника у Бердичівському міському ліцеї № 15

Видання:  «Бердичівський погляд»

Автор: Вікторія Кучерява

Оригінал: Останній дзвінок у БМЛ №15

Квітучим танцювальним флешмобом завершили навчання у Бердичівському міському ліцеї № 15. Веселе й захоплююче Свято останнього дзвоника запам’ятається школярам, педагогам та батькам.  Замість довгих промов – короткі побажання, замість офіціозу урочистої лінійки – нетрадиційний формат святкування.

Якщо йдеться про пошук, простір любові і взаєморозуміння, атмосферу толерантності та співробітництва, прагнення до креативних ідей і творчих справ – то це обличчя Бердичівського міського ліцею № 15. Інноваціями та позитивними змінами тут мало кого здивуєш. І коли Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич рекомендувала вигадати альтернативу традиційним шкільним лінійкам, педагоги і ліцеїсти сприйняли це як належне. Завершальний день навчання перевершив всі очікування. Як розповіла директор БМЛ № 15 Ванда Івасюк, у колективі порадилися і прийшли до висновку, що це буде динамічна дія з танцями, руханками та великою кількістю різнокольорових квітів: «Форма одягу – вільна і зручна, адже проводимо веселий флешмоб. Сьогодні у нас джинси і вишиванка, хто не має її, одягає сорочку – в ліцеї свято! Наш заклад відкритий до інновацій, ми постійно запроваджуємо проектні технології. Пишаємося перемогами на конкурсах різних рівнів, за результатами міського етапу Всеукраїнських предметних олімпіад 2017-2018-го  навчального року ми посіли друге місце. Маємо 28 випускників, яких щиро вітаємо з Днем останнього дзвоника». Керівник хореографічного гуртка Айя Малашина взяла ініціативу в свої руки – і почалося! Швидко та з гарним настроєм готувалися і енергійно та яскраво стартували! Танцювальний колектив «Фантазія» зарядив позитивом і посмішками. Чарівні ведучі, випускники Яна Цимбалюк і Артем Галабурда, заправляли креативним дійством. Отож, запросили головних героїв події на майданчик перед ліцеєм. Вони йшли разом із класним керівником Тамарою Чмальназустріч святу з радістю та журливістю. І не могла стримати хвилювань мама випускниці Аліни Свінціцької, коли та заспівала: «Прощавай, рідна школо, тільки знай, сумуватиму я, пам’ятай ті слова золоті: ти для нас – найдорожча в житті…» Дівчата та юнаки обіцяли батькам бути найкращими, а викладачам – не підвести їх і не забувати… Не обійшлося без малюків, котрим кортіло сказати декілька побажань випускникам. Ліричний вальс, останній дзвінок від Максима Струтовського та маленької Олександри Фарбота… Але це був лише початок символічного прощання зі школою і вчителями – сигнал до танцювального флешмобу «Я люблю Україну свою!», який об’єднав дорослих і ліцеїстів. Різнокольорові квіти і веселі діти заповнили площу. Очільниця БМЛ № 15 Ванда Івасюк додала святу інтриги – запропонувала  домашнє завдання на літо, але яке! Ну хто відмовиться від такого: зранку ходити берегом річки, милуватися відблисками сонця на воді, танцювати й радіти життю? Директор побажала побільше читати, займатися спортом і мріяти. Випускники поставили крапку в романі під назвою «Шкільні роки», а попереду – сторінки нового життя. Нехай щастить їм на цьому шляху!

Флешмоб продовжився з новою силою, тим часом малюки 1-4 класів зібралися у своїх навчальних кабінетах: отримували Похвальні грамоти, дипломи, подяки і медалі, співали, гралися й дивилися відеоролики та мультики. Потім влаштували свій заводний флешмоб на подвір’ї, випустивши повітряні кульки у небо.

Що думають про нетрадиційні шкільні лінійки дорослі та ліцеїсти? «Ідея провести свято по-новому сподобалася, – повідомив старшокласник Данило Слободянюк. –  Нова українська школа потребує змін до кращого.Змінюються покоління, діти прагнуть чогось нового, а це – дуже цікаво, старе трохи набридло…» Для деяких батьків програма дня стала несподіванкою, але побачене й почуте приємно здивувало, поділилася враженнями мама другокласниці Тетяна Подолянець:«Чудово та оригінально! Такі свята запам’ятовуються. ХореографАйя Малашина подарувала незабутні миті!»

Чим займатимуться ліцеїсти у канікулярний час? Хтось проведе дозвілля у мовному таборі «Сонечко», хтось відправиться на обласну дитячо-юнацьку військово-патріотичну гру «Сокіл» («Джура»), хтось відпочиватиме з батьками у мальовничих куточках України… А восени вони знову зустрінуться на Святі першого дзвоника у новому форматі, сповнені цікавих ідей і задумів.