[ЗМІ про наш захід] Міський ліцей № 15 прийняв учасників навчального семінару голів первинних профспілкових організацій освітніх закладів Бердичева

Видання:  «Бердичівський погляд»

Автор: Вікторія Кучерява

Оригінал: Семінар БМЛ №15

Десятого травня у міському ліцеї № 15 пройшов навчальний семінар голів первинних профспілкових організацій освітніх закладів Бердичева за участю представників обкому галузевої профспілки. Програма зустрічі була насиченою та різноманітною.

Профспілкових лідерів гостинно зустріли директор ліцею Ванда Івасюк та голова профкому Наталія Рибачук. Голова Бердичівського міськкому профспілки працівників освіти і науки Анжела Цвєткова розпочала роботу семінару, зазначивши, що «постійне навчання та інформування активу є необхідним інструментом дій профспілкового лідера у пошуку нових форм і шляхів співпраці з адміністрацією освітніх закладів для досягнення спільної мети – захисту працівників освіти та їх інтересів» і повідомила, що цього дня педагоги ЗОШ №12 зустрічали освітян з усієї України: «На масштабний семінар приїхали представники Міністерства освіти і науки, видавництва «Генеза» та методисти природничих дисциплін обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти. Бердичів – гостинне й мудре місто , наші освітяни завжди готові поділитися своїми знаннями і досвідом із колегами».

Побувавши з оглядовою екскурсією у первинках шкіл, дитячих садків та закладів позашкілля, поважні гості з Житомира приєдналися до учасників семінару у БМЛ № 15. Заступник голови обласної організації Профспілки працівників освіти і науки Микола Красько акцентував увагу присутніх на питанні «Взаємодія закладів освіти міста і профкомів первинних організацій у впровадженні Концепції «Нова українська школа» в умовах реформування початкової освіти та організація роботи щодо прийому дітей до 1-х класів закладів загальної середньої освіти м. Бердичева у 2018 році». Відбулося жваве обговорення різних проблем і напрямків діяльності, зокрема, йшлося про шляхи впровадження нововведень, що має відбуватись еволюційно, глибоко переконаний Микола Красько«Серед важливих новацій – зміни в управлінні освітою. Закон передбачає, що всі повноваження мають бути покладені на керівників освітніх закладів. Йдеться про фінансову, організаційну й кадрову автономію тощо. Школа має бути самоврядною в усіх аспектах. Важливою складовою реформи є запровадження прозорості діяльності та звітності закладів освіти. На офіційних сайтах має оприлюднюватися інформація про заклад, адміністрацію, педагогічних працівників, рівень їх освіти і кваліфікації та інші відомості, а також –   кошторис і фінансовий звіт про надходження та використання всіх отриманих коштів. Хочеться, щоб ви були провідниками реформ освіти».

Правовий інспектор праці обласної організації Профспілки працівників освіти і науки Оксана Хіміч надала роз’яснення щодо питання прозміни до постанови Кабінету Міністрів України від 23. 03. 2011 № 373 «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування», підкресливши: «Відповідно до статті 32 Кодексу законів про працю України та пункту 5.3.17 Галузевої угоди про зміну істотних умов праці, зокрема розмірів оплати, працівники, серед яких педагогічні, мають бути повідомлені не пізніше ніж за два місяці.

Згідно з пунктом 1.4 Угоди її положення діють безпосередньо та поширюються на працівників закладів освіти, які перебувають у сфері дії сторін Угоди, і є обов’язковими для включення до колективних договорів…» Міністерство освіти та науки України оприлюднило проект закону «Про повну загальну середню освіту» і пропонує громадськості обговорити його. Оксана Хіміч рекомендувала присутнім подати свої зауваження і пропозиції в обком Профспілки чи безпосередньо надіслати їх до Міністерства освіти України на електронну адресу: zakon@mon.gov.ua до 1-го червня 2018-го року.

Профспілкові активісти також представили на розгляд міськкому профспілки матеріали участі в огляді-конкурсі на кращу первинну організацію.

Семінар продовжився навчально-методичним калейдоскопом «Напрямки співпраці адміністрації освітнього закладу, педагогічного колективу, профкому і батьківського комітету», запропонованим дирекцією БМЛ № 15. Учитель біології Ольга Оленюк презентувала проектну роботу з ліцеїстами. Вчитель математики Ірина Халімовська розповіла про особливості впровадження інноваційної освітньої технології STEM, зокрема, 3D-моделювання, що сприяє підвищенню творчого потенціалу молоді. Один із напрямів STEM-освіти – робототехніка. Голова батьківського комітету Олег Черевко, керівник відповідного гуртка, поділився досвідом із конструювання, моделювання та програмування роботів. Заступник директора з навчально-виховної роботи Наталія Єдінова провела екскурсію до Музею ліцею. І на завершення, учасники семінару отримали приємний подарунок – можливість подивитися виставу «За двома зайцями», яку показали артисти аматорського театру БМЛ № 15 (режисер – заступник директора з навчально-виховної роботи Ніна Миронець). Виконавиця головної ролі, голова профкому ліцею Наталія Рибачук вручила заступнику голови обласної організації Профспілки працівників освіти і науки Миколі Краськусимволічний презент – ляльку Проню, виготовлену справжньою майстринею – вчителем праці Наталією Невмержицькою. Неперевершена гра вчителів і технічних працівників, солодкі сувеніри-зайчики на пам’ять від учня 8-А класу Богдана Сироїда, учасника телевізійного кулінарного шоу «Майстер Шеф», яскраві враження й позитивні емоції – семінар закінчився на теплій, дружній ноті.