Проект «Зробимо світ кращим».

Кафедра суспільно- природничих наук інформує.

З 15 січня стартував екологічний проект «Зробимо світ кращим».

Керівник проекту Оленюк Ольга Яківна.

Мета проекту

Формування в учнів екологічної свідомості для збереження та захисту довкілля, застосування біологічних знань у практичній діяльності. Розвиток підприємливості і фінансової грамотності.

Перший етап. Акція «Посадити рослину в школі і вдома»

Чому виникла ідея діяти?

Рослини можуть створювати корисний та комфортний мікроклімат в оселі, стати помічником в боротьбі  з хворобами, джерелами шкідливих випромінювань.

Рослини не лише приносять у наш дім красу, а й збагачують новими знаннями: догляд за ними, спостереженням, їх лікарські властивості.

З учнями 5 — 7 класів на практиці навчилися вегетативно розмножувати рослини під керівництвом вчителів біології Оленюк О.Я. та Нечипорук Т.І.

В січні ми спробували шляхом зимового укорінення розмножити ялівець, тую і кипарис. Результати нас втішили: з 22х штук укорінилось 14шт. Листковим укоріненням розмножували глоксінію, фіалку, укорінилось майже 90%. Добре вкорінилась опунція, товстянка, а от фікус дав всього 3%. Розмножували такі рослини як пеларгонія, пеперомія, каланхое, драцени, хлорофітум. Учнями ліцею висаджено близько 280 кімнатних рослин.

Для гарного росту збалансували грунт, добрива, полив, освітленість, температуру. Батьки ліцею та учні допомагали посадковим матеріалом:

• Живун Марія 9-Б,
  • Соломко Тетяна 6-Б,
  • Кустовецька Анастасія 6-Б,
  • Грень Вадим 5-В,
  • Якимчук Назар 8-А.

Допомогли і вчителі:

• Фризько Леся Анатоліївна,
  • Василишина Ірина Анатоліївна,
  • Невмержицька Наталія Вікторівна.

Найбільша допомога посадковим матеріалом була від Сторожук Олени Миколаївни, керівника гуртка з екологічного центру.

Другий етап. Скласти бізнес-план і реалізувати його.

Ми порахували витрати на матеріали, розсаду і визначили середню вартість. Звичайно, вона дуже мала, але ми за основну мету ставили поділитися рослинами, які прикрашають наше життя і дарують сприятливу атмосферу. Учні, батьки, вчителі купували рослини собі, своїм близьким, друзям та знайомим, забезпечивши себе джерелом поповнення цілющої життєвої енергії від контакту з рослинами. Продавцями рослин були:

• Цал-Цалко Діана 2-А клас;
  • Кушнірук Андрій 5-В клас;
  • Хіхловська Ірина 5-В клас;
  • Борисевич Олександра 5-В клас;
  • Гончарук Віолета 5-В клас;

Третій етап проекту. Витрата отриманих коштів.

Ліцейський колектив вирішив за зароблені гроші закупити обладнання для проведення лабораторних робіт. Допомогу у придбанні надали Вінічук Анастасія і Боголюб Юлія 10-А.