Наш Ліцей — наше життя! (авторська стаття)

Поділіться новиною з друзями у соц. мережах:

Авторська стаття

голови профспілкової організації 

Бердичівського міського ліцею № 15, 

вчителя іноземної мови Рибачук Н.В.

“По тому, як людина — від перших проблисків свідомості до останнього подиху – ставиться до своєї школи, судять про її внутрішню культуру і благородство, про її здатність дорожити честю і славою свого народу…

Школа завжди повинна бути важливим вогнищем мудрості народу…”

В.О. Сухомлинський

У ліцеї — зосередження добрих почуттів та витончених переживань, веселкових спогадів про золоте дитинство. Ліцей – вічне вогнище краси. У спогадах кожної людини він зберігається, як краса дитинства, краса думки, краса пізнання, краса благородного вчинку, краса мудрості. І якщо в когось з ліцеєм пов’язані певні прикрощі, — відкиньте їх геть. Згадайте, як вперше ви прийшли до ліцею. Згадайте запах квітів на святі Першого дзвоника. Згадайте, як трепетно ви переживали перші „п’ятірки” й  перші невдачі. Згадайте прощання з ліцеєм, і нехай ви за знаннями вважалися „посереднім” учнем, але ви усвідомили свою велич як мислячої людини, відчули, як горить серце в полум’ї любові і натхнення. Тому ви, чи тридцятирічні, чи п’ятдесятирічні громадяни, згадавши своє дитинство, можете прийти до ліцею і побачити світ, яким ви бачили його у шкільну пору. Бердичівський міський ліцей відсвяткував своє 55-річчя. Навчальний заклад  має не тільки багате минуле, творче сучасне, а й широкі перспективи розвитку в майбутньому. Впевненість у завтрашньому дні ґрунтується на високому професіоналізмі вчительського колективу, на багаторічних традиціях, сучасних методиках виховання, тісній співпраці з випускниками, батьками.

У 1961 році було прийнято рішення Бердичівської міської ради депутатів трудящих Житомирської області  УРСР від 27.07.1961 р. № 364 (протокол № 19) про відкриття  середньої політехнічної школи  з виробничим навчанням на 920 місць, присвоєно  порядковий номер 15.

5 серпня 1961 р.  відкрито школу. 20 травня 1993 р. школі надано статус загальноосвітньої. Рішенням Бердичівської міської ради від 22.07.2003 р. № 463 школі надано статус «Бердичівської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 15 з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів».

2006 р. – школа стала лауреатом конкурсу «100 кращих шкіл України» у номінації «Школа шкіл».

2006, 2007, 2008 р. р. – педагогічний колектив СЗШ № 15 отримав відзнаку в напрямку «Найкращі  в освіті» м. Бердичева.

2009 р. – перше місце в м. Бердичеві та сьоме в Житомирській області за результатами ЗНО.

Рішенням Бердичівської міської ради від 02.06.2011 р. школі надано статус «Бердичівський міський ліцей № 15».

Інтеграцію в міжнародний освітній простір педагогічним колективом розпочато з 1998 р. У ліцеї створено кабінети польської, німецької, англійської мов, відкрито кімнату-музей Джозефа Конрада, ресурсний центр та Центр Прав дитини. Дев’ятнадцять років  поспіль співпрацюємо з колегами ліцею ім. Дж. Конрада м. Тихи Республіки Польща з питань розвитку освіти. Як результат – українсько-польський проект, обмін українсько-польською молоддю, обмін делегаціями, захист спільних проектів, участь у круглих столах. Щорічно ліцеїсти зустрічають байкерів учасників  хатинського мотопробігу під егідою генерального консула Республіки Польща у Вінниці Криштова Свідерика. Учні ліцею брали участь у міжнародних проектах та програмах FLEX, в Республіканському конкурсі «Комп’ютерний клас «Delfics green».

У ліцеї в 2015 р. відбулася освітня науково-практична гра «Модель ООН – 2015». Значна увага приділялася вивченню іноземних мов. Створена матеріальна база: кабінет іноземної мови для молодших школярів, галерея «Європейський вибір», ресурсний центр з вивчення іноземних мов.

У 2017 р. ліцей став переможцем Всеукраїнського пілотного проекту «Go Camp.2017».

У 2005 р. за ініціативи директора ліцею В.Г. Івасюк було створено Євроклуб «Бердичі». Багато цікавих справ у скарбниці нашого Євроклубу. Для вивчення культури, побуту та звичаїв країн Європи були проведені екскурсійні тури батьків, вчителів та учнів нашого ліцею.

Учні ліцею продовжують навчання у Польщі,  Нідерландах, Німеччині, США.

Ліцей — це не тільки стіни. Насамперед, це – дух, пам’ять, традиції, наступність поколінь. За час існування ліцею було чимало профспілкових лідерів, які гідно стояли і стоять на захисті трудових, соціально-економічних, професійних інтересів працівників. Так, заручившись підтримкою на той час директора школи Семенюк Галини Філімонівни, голова профспілкового комітету Янковенко Василь Максимович плідно пропрацював на цій посаді і зарекомендував себе не лише як досвідчений учитель фізики, а й як людина з великої літери, приклад для наслідування. Він навчив мислити, аналізувати, зіставляти.

Разом з керівником школи Нечипоруком Іваном Максимовичем вирішувала всі поставлені завдання і вчитель біології, голова профспілкового комітету – Цимбарчук Антоніна Павлівна. Ця доброзичлива, інтелігентна вчителька озброювала своїх учнів глибокими та міцними знаннями.

Протягом багатьох років плідної праці як голови профспілкового комітету та вчителя української мови та літератури, Світлана Павлівна Ліпінська несла Богом послану їй місію: сіяла в душах дітей добро, правду і милосердя.

На чолі з директором Вандою Генрихівною Івасюк стоять на сторожі захисту усіх прав та гарантій працівників ліцею надійні помічники:

«Вчителько моя, зоре світова…» Як прекрасно і точно названо в цій поезії А. Малишка вчительку української мови і літератури та голову профспілкового комітету – Валентину Іванівну Косіну. Від Валентини Іванівни йшла чиста енергія, доброта, тепло, її лагідна усмішка і ніжний погляд приваблювали усіх до себе (світла пам’ять і низький уклін);

Бондарчук Олена Олександрівна – вчителька початкових класів, колишня голова профспілкового комітету. Олена Олександрівна – педагог за покликанням. Її учні з легкістю відчиняли двері у дорослий світ;

Татарчук Людмила Віталіївна – вчителька української мови та літератури, колишня голова профспілкового комітету. Реалізувалася як вчитель, наставник, як людина, що не уявляє життя без дітей. Постійно вдосконалює знання та навички;

Лагута Алла Валентинівна – вчитель біології. Колишня голова профспілкового комітету. Розкриває учням двері у світ мальовничої природи. Сіє зерно добра, світла, щоб зійшло воно в душах молодого покоління багатим урожаєм;

Рибачук Наталія В’ячеславівна – вчителька німецької мови, голова профспілкового комітету. Допомагає учням опановувати  мову. Учні її цінують за чуйність, щирість, доброту.

У 2017 р. Наталія В’ячеславівна стала делегатом VII З’їзду Федерації професійних  спілок України від м. Бердичева. Профспілкова організація БМЛ № 15 за сумлінну працю, високий рівень організації профспілкової роботи та активну участь у проведенні різних заходів, конкурсів неодноразово нагороджена почесними грамотами та подяками від Комітету Житомирської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України та Центрального комітету.

Профспілковий комітет, який очолює Рибачук Н.В.,  тримає в полі зору всі проблеми та потреби працівників навчального закладу: виконання колективного договору, оздоровлення, відпочинок, заробітна плата та робочі місця, безпечна праця, правовий захист та матеріальна підтримка, спортивна, культурно-масова робота, навчання і розваги, тощо. На гідному рівні в первинці поставлена інформаційна робота, яка покликана допомогти рядовим членам профспілки побачити діяльність власної організації, стати свідомою опорою своїм лідерам. Усі новини, матеріали семінарів, а також інформація від вищих органів Профспілки своєчасно доводяться до відома колективу. Для цього активно використовується сайт ЦК Профспілки,  обласної  та міської організації Профспілки, профспілковий куточок, засоби масової інформації.  Добре налагоджена координація та співпраця з міським комітетом Профспілки на чолі з Анжелою Микитівною Цвєтковою, з боку якої систематично надається методична допомога.

Одним із важливих напрямків роботи профспілкової організації є питання охорони праці. Відповідну комісію профспілкового комітету очолює Ковшик О.А., вчитель хімії. Під її керівництвом разом із заступником директора з навчально-виховної роботи Єдінової Н.П. комісія здійснює контроль за виконанням вимог законодавства щодо охорони праці в установі. А це – проведення відповідних інструктажів, навчання, виконання санітарно-гігієнічних вимог та ін. У закладі є куточок з техніки безпеки та охорони праці, де члени профспілкового комітету можуть ознайомитися з нормативними документами, інструкціями та планом заходів.

Члени профорганізації знають, що саме Профспілка має повноваження для ефективного захисту вчителя у сьогоденних непростих економічних умовах, і тільки єдність навколо Профспілки може вирішити нагальні проблеми та досягти поліпшення умов праці для педагогів.

У полі зору профкому  знаходиться і питання підвищення кваліфікації педпрацівників. Основне своє завдання під час проведення атестації профком вбачає в тому, щоб не були порушені права працюючих на позачерговій атестації, створення доброзичливої атмосфери в колективі, об’єктивну оцінку праці вчителя, а сама атестація проходила прозоро  й відкрито. Адміністрацією і профкомом школи ведеться  відповідна робота  з питань охорони праці. Здійснюється контроль за додержанням  вимог законів та інших нормативно-правових актів з охорони праці та виконання пунктів колективного договору. У закладі створено сприятливі та безпечні умови. І  особлива увага приділяється організації умов праці. Постійно спільно з адміністрацією школи проводиться  огляд робочих місць. Вигляд навчальних, підсобних приміщень, вчительської кімнати, коридорів, стан освітлення, каналізації та теплопостачання у нашому ліцеї  відповідає нормам, постійно оновлюється.

Члени профкому включені до складу комісії з розслідування нещасних випадків, перевірки та комплексного обстеження стану охорони праці в закладі. Нещасних випадків за останні  роки не зафіксовано.

У профспілковій організації створені і працюють постійно діючі комісії: комісія з питань соціально-економічного захисту, з охорони праці,   культурно-масової, спортивно-оздоровчої роботи та роботи з ветеранами. Члени профкому входять до складу постійно діючої комісії з трудових спорів, комісії з атестації робочих місць,  з прийому готовності ліцею до нового навчального року,  з проведення конкурсу на кращий навчальний кабінет. Робота цих комісій була організована з метою представництва та  захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки.

Профспілковий комітет спільно з адміністрацією школи постійно працює над підвищенням іміджу ліцею. Знання особливостей структурних компонентів іміджу навчального закладу дозволяє свідомо та цілеспрямовано формувати його позитивний імідж.У нас прекрасний колектив, на є чим пишатись. Ми горді за свій  ліцей  і розуміємо, що кожен має вкласти душу в улюблену справу навчання і виховання ліцеїстів.

Проводиться аналіз захворюваності членів профспілки, контролюється своєчасність оформлення лікарняних листків, виплати допомоги при народженні дитини, допомоги по догляду за дитиною, правильність ведення документації та ін. Забезпечено систематичний медичний огляд всіх працюючих.

Забезпечити цікаве дозвілля членів профспілки – завдання комісії з культурно-масової роботи на чолі з Терещук Л.А.  – вчителем фізичної культури. У колективі завдяки лідерам профспілкового руху створена атмосфера доброзичливості, взаємодопомоги і взаємоповаги. Особливо це відчувається у святкові дні, коли збирається весь колектив, коли звучать щирі слова привітань, сміх, пісні. Вже стали традиційними Дні здоров’я для співробітників та їх сімей, спортивні змагання, відпочинок на природі.  У день професійного свята, на святкування Нового року, у День 8 Березня пам’ятають члени комісії і про ветеранів колективу, які отримують належну увагу та шану.

Основною метою в роботі профспілкового комітету є піклування про кожного працівника, незалежно від стажу, віку, посади, надання членам профспілки допомогти у вирішенні як професійних, так і соціальних питань, підтримка молодих спеціалістів, ветеранів праці. Здійснюється відповідна мотивація членства в профспілці. Кожного року на профспілкових зборах урочисто приймають в члени профспілки на основі поданих заяв працівників, які починають свою трудову діяльність у  ліцеї.

У нас прекрасний колектив, нам є чим пишатись. Ми горді за свій ліцей і розуміємо, що кожен має вкласти душу в улюблену справу навчання і виховання ліцеїстів. Адже всі педагоги: і ті, хто щодня переступають поріг, сіючи зерна доброго, розумного, вічного, і ті, кого вже немає сьогодні, але завжди живуть в пам’яті учнів, колег, і вчителі-пенсіонери, для яких найвища нагорода в житті – успіхи колишніх вихованців,  варті щирих слів.

 

Поділіться новиною з друзями у соц. мережах: